شرکت کشتیرانی بنیاد

شركت كشتيراني بنياد (BOSCO)

فعال در خطوط كشتيراني و چارترينگ كشتي

 

 

 

شركت كشتيراني بنياد (BOSCO) با هدف تقویت ناوگان دریایی کشور و ارائه سرویس‌های پیشرفته حمل و نقل دریایی در مرداد ماه 1369 تاسیس شد. این کشتیرانی انتقال محمولات فله در خطوط غیر منظم(ترامپ) در کلیه مسیرهای دریایی به بنادر خلیج فارس و بالعکس و کالای پروژه‌ای و عمومی در خطوط منظم (لاینر) از اروپای شمالی و جنوبی (دریای مدیترانه)و همچنین از خاور دور  را به عهده  دارد .

شركت کشتیرانی بنیاد (BOSCO) با نام اختصاري بوسكو از بدو تاسيس به عنوان يكي از متوليان اصلي حمل و نقل دريايي كشور رشد چشم‌گيري كرده است و با در اختيار داشتن كشتي‌هاي ملكي و تحت مديريت خود نسبت به نقل و انتقال محمولات فله، خشك، و مايع كيسه‌اي از اقصي نقاط جهان اقدام كرده است.

 

شركت کشتیرانی بنیاد (BOSCO) با دارا بودن یک شبکه گسترده از نمایندگیها و شعبات در بیش از 150 نقطه جهان، همچنین با بهره‌گیری از شرکتهای زیر مجموعه ، شرکت مدیریت کشتی قشم بنیاد و سایر شرکت های خواهر تحت پوشش هلدینگ حمل و نقل  مانند: نمایندگیها (BOSACO)، و شرکت بنیاد بارانداز (BOBACO)، به منظور تسهیل در رشد و توسعه و نیز قابلیت ارائه خدماتی مناسب در مقیاس جهانی ، خدمات خود را به صاحبان کالا عرضه می‌نماید.

شركت کشتیرانی بنیاد (BOSCO) توانسته است مسيرهاي حمل دريايي خود را به پنج قاره دنيا گسترش دهد. بوسكو با استفاده از كشتي‌هاي تجاري به صورت ملكي و استيجاري كه توسط انجمن‌هاي طبقه‌بندي كشتي‌ها مورد تاييد قرار گرفته توانسته است خدمات حمل جهت كالاهاي بيش از ده هزار تن به صورت منجمد، فله، كيسه‌اي و مايع را از كليه بنادر دنيا و نيز خدمات خطوط منظم جهت كالاهاي عمومي، كانتينري و پروژه‌اي را از بنادر خاور دور، شمال و جنوب اروپا، كانادا و اميركاي شمالي به مقصد بنادر جنوبي ايران در خليج فارس برقرار كند.

 

شركت کشتیرانی بنیاد (BOSCO) در حال حاضر با در اختيار داشتن بيش از 12 كشتي حمل بار شامل  كشتي كيپ سايز (CAPSIZE) كشتي سوپر مكس (SUPERMAX)  كشتي هندي مكس (HANDYMAX) و ساير كشتي‌هاي هندي سايز خدمات ارزنده اي را به مشتريان ارائه مي‌نمايد. بزرگترين كشتي كيپ سايز در جمهوري اسلامي ايران، با ظرفيت151 هزار تن متعلق به شركت كشتيراني بنياد مي‌باشد.

شركت کشتیرانی بنیاد (BOSCO) با حمایت سازمان بنادر و کشتیرانی و شرکت فولاد خوزستان برای اولین بار اقدام به حمل محمولات سنگ آهن شرکت فولاد، توسط کشتیهای با ظرفیت 150 هزار تن نموده‌است.بهره‌گیری از کشتیهای ترانسلودر برای تخلیه این کشتیها در کنار اسکله به روش (Double Banking) عملیاتی منحصر بفرد بوده که موجب صرفه‌جویی ارزی به نفع صنایع فولاد کشور گردیده‌است. حمل محمولات فله وارداتی و همچنین مواد معدنی صادراتی از جمله سنگ آهن ، کنسانتره مس ، محصولات فولادی(بیلت، کویل و غیره)از جمله حوزه‌های فعالیت کشتیرانی بنیاد بوده و حمل بیش از 300 هزار تن محمولات لوله از مبادی آلمان، روسیه، هند،چین و ژاپن به مقصد عمان و ایران از دیگر سوابق درخشان این شرکت می‌باشد .

شركت کشتیرانی بنیاد (BOSCO) در جهت پاسخگويي به نياز و خواست مشتريان خود، با توجه به گسترش سريع و روزافزون بازار کشورهای خاور دور که در پي رشد اقتصادي كشورهای چين و كره بوده و همچنين تبادلات گسترده اقتصادي ايران با كشورهاي اين منطقه از جهان،  اقدام به راه‌اندازي خط منظم خاوردور در پي انجام چند فاز مطالعاتي درمهرماه سال 1383 نمود .در خط خاوردور بوسكو تا كنون از تركيبي از ناوگان ملكي و استيجاري با ظرفيتهای متفاوت و قادر به حمل انواع کالاهاي پروژه‌اي،بارهاي كيسه‌اي(جامبو بگ)، مواد شيميايي، انواع محصولات  فولادي(شمش، ورق و ...)، ماشين‌آلات صنعتي، لودر، تراك، ماشين آلات حفاري، لوله، نگلات سنگين، واگن (راه‌آهن) و... استفاده شده است. در شرايط كنوني تمركز فعاليت اين خط در بنادر بارگيري بر دو كشور كره و چين مي‌باشد . هر چند كشتي‌هاي اين مجموعه بصورت موردي از كشورهاي ژاپن،تایوان و ويتنام نيز اقدام به حمل كالا نموده‌اند.در مورد بنادر تخليه نيز در مدت زمان فعاليت اين خط تمامي كشورهاي حوزه خليج فارس و درياي عمان همچنين كشور پاكستان از خدمات اين  مجموعه بهره‌مند شده‌اند.

شركت كشتيراني بنياد (BOSCO) بعنوان شريك تجاري مطمئن و قابل اعتماد در حمل و نقل جهاني در خدمت شماست.

شرکت  کشتیرانی کاسپین بنیاد از شرکت های تابعه شرکت کشتیرانی بنیاد می باشد که با هدف توسعه محدوده جغرافیایی فعالیت ها، استفاده از موقعیت جغرافیایی کشور در کریدور شمال-جنوب و همچنین جوابگویی به نیازهای کلیه مشتریان و صاحبان کالا تاسیس گردیده است. این شرکت فعالیت عملیاتی خود را در سال 1388 همزمان با ورود اولین کشتی ملکی با نام Bosco Gilan به دریای خزر آغاز نموده است و در صدد است در فاز اول برنامه توسعه خود خرید سه فروند کشتی دیگر با میانگین سنی کمتر از 10 سال را اجرا نماید.  شرکت کشتیرانی کاسپین بنیاد با برخورداری از کارشناسان و متخصصان مجرب در حمل و نقل دریایی آماده مشاوره به صاحبان محترم کالا و صنایع در حوزهً واردات و صادرات انواع کالا می باشد.این شرکت با داشتن پوشش کلوپ بیمه ای P & I  از موسسات معتبر و ارائه خدمات مدرن حمل و نقل با نرخ کرایه رقابتی محمولات مشتریان محترم را مطمئن و سریع حمل می نماید.علاوه بر آن معافیت از پرداخت 10 درصد عوارض پرچم بر کرایه حمل محمولات وارداتی  و همکاری با شرکت های خدمات بندری گروه خود (علی الخصوص در بندر نوشهر) در جهت بارگیری و تخلیه سریع کالا از دیگر تسهیلات قابل ارائه توسط این شرکت می باشد.  شرکت کشتیرانی کاسپین بنیاد در نظر دارد با تاسیس دفاتر نمایندگی خود در بنادر شمالی ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر به هدف تسریع در ارتباط با مشتریان و کسب سهم بیشتری از بازار حمل و نقل دریایی این منطقه نائل گردد.

 

با کلیک بر روی این لینک WWW.BOSCO-IR.COM اطلاعات بیشتری از شرکت کشتیرانی بنیاد کسب کنید.