اخبار > ۱۵ دستگاه جرثقیل دروازه ای کانتینربر ساخت ایران، در بندر شهید رجایی به بهره برداری رسید  چاپ        ارسال به دوست

۱۵ دستگاه جرثقیل دروازه ای کانتینربر ساخت ایران، در بندر شهید رجایی به بهره برداری رسید
۱۵ دستگاه جرثقیل دروازه ای کانتینربر ساخت ایران، در بندر شهید رجایی به بهره برداری رسید

 

در راستای حمایت از تولید داخل و تقویت ناوگان و تجهیزات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی، ۱۵دستگاه جرثقیل دروازه ای کانتینربر ساخت داخل با حضور وزیر راه و‌شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا، در این مراسم که با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان بنادر و دريانوردي، استاندار استان هرمزگان، جمعی از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و مدیران شرکت های خدمات دریایی و بندری در ترمینال شماره دو کانتینری بندر شهید رجایی برگزار شد، و این تجهیزات در ترمینال های مربوطه استقرار یافت و مورد بهرهبرداری قرارگرفت.

 

بنا بر این گزارش، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: این جرثقیل های دروازه ای کانتینربر از نوع چرخ لاستیکی ساحلی یا ترانستینر است که مجموع هزینه صرف شده برای طراحی، ساخت و نصب این تجهیزات استراتژیک 21 میلیون یورو (با قیمت روز 280 میلیارد تومان) از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی است.

 

عفیفی پور افزود: با افزوده شدن این تجهیزات، تعداد ترانستینرهای ملکی سازمان بنادر و دریانوردی در بزرگترین بندر تجاری کشور به 60 دستگاه می رسد و 28 دستگاه نیز متعلق به بخش خصوصی است.

 

گفتنی است تعداد ۷ دستگاه از این تجهیزات بندری تحويل شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا به عنوان پورت اپراتور در بندر شهید رجایی داده شد و این شرکت با اتکا بر تجارب و تخصص و دانش پرسنل اپراتور خود در راستای جلب رضایت مشتریان، تسریع در انجام عملیات بندری، کاهش مدت زمان ماندگاری کالا در ترمینال کانتینری، آماده ارائه خدمات بندری به مشتریان خود است.


 


١٣:٢٩ - 1398/05/22    /    شماره : ٤٢١١    /    تعداد نمایش : ١٢٢